weterynaria od drobiu
BADANIA DIAGNOSTYCZNO-LABORATORYJNE

Gabinet Aves posiada własne zaplecze diagnostyczno-laboratoryjne. Dzięki temu możliwe jest  przeprowadzenie badań sekcyjnych oraz przyżyciowych materiału, tuż po jego dostarczeniu do Naszego gabinetu. Możliwość wykonywania podstawowych badań mikrobiologicznych pozwala Nam na szybszą diagnozę i wdrożenie odpowiedniego leczenia …

Czytaj dalej
DEZYNFEKCJA

Na stałe współpracujemy z firmą zajmującą się dezynfekcją budynków gospodarczych. Dzięki współpracy na linii hodowca-lekarz-firma dezynfekcyjna, możemy  ustalić odpowiednią dezynfekcję. To pozwoli w przyszłości na częściowe lub całkowite wyeliminowanie przyczyn pojawiających się podczas  odchowu, w szczególności w jego fazie początkowej.

Weterynarz drobiu z Siedlec
PROFILAKTYKA I LECZENIE DROBIU

Prowadzimy opiekę weterynaryjną nad wszystkimi typami  użytkowymi drobiu:

  • stada kur rodzicielskich
  • stada kurcząt brojlerów
  • stada kury nioski towarowej
  • stada brojlera indyczego
PROFILAKTYKA i LECZENIE

Do każdej fermy podchodzimy w sposób indywidualny, analizując sytuację epizootyczną danego obszaru, zapoznając się z historią zdrowotną fermy. Wszelkie przypuszczenia czy podejrzenia przyczyn problemów hodowlanych potwierdzamy wynikami badań laboratoryjnych. Jeśli zachodzi konieczność proponujemy klientowi: zmiany w programie szczepień, programie profilaktycznym czy sposobie leczenia. Pracujemy na sprawdzonych produktach, zaufanych firm farmaceutycznych. Zwracamy szczególną uwagę na dokładność i poprawne podanie szczepionki czy leku. Kontrolujemy istotne czynniki mające wpływ odpowiednie podanie określonych preparatów, leków i szczepionek takie jak jakość wody, czas podawania, temperatura wody, czynniki środowiskowe kurnika.

czytaj dalej
Gabinet leczenia drobiu w Siedlcach

Nasz gabinet weterynaryjny Aves mieści się przy ul. Kruszcowej 11, 08-110 Siedlce. Prostopadła ulica pomiędzy Warszawską i Prądzyńskiego – sprawdź jak dojechać na mapach google.
Zapraszamy Pn.-Pt. 8-16
Nagłe wizyty w naszym gabinecie poza godzinami otwarcia prosimy umawiać telefonicznie lub pisemnie.